izmir uzman psikolog


Son yıllarda ülkemizde ekonomik ve siyasi belirsizlikler sonucu aile , evlilik ve bireysel psikolojik sorunlarda büyük bir artış yaşanmakta bu sorunların en doğru şekilde çözüm için en pek çok kişi yaşadığı şehirde doğru uzmanı aramaktadır.

Malesef son dönemlerde yaşam koçluğu , yaşam danışmanlığı gibi isimlerle  psikoloji eğitimi almamış ehil olmayan kişilerin hatalı danışmanlığı sonucu, danışanların sorunlarını çözmek yerine, daha da karmaşık hale getirip ciddi psikolojik açıdan zararlar vermektedirler.

Psikolojik danışmanlık basit bir sohbet dert dinleme ve tavsiye gibi görünsede, insan hayatnı etkliyen uzmanlık isteyen çok önemli bir işdir.Bu yüzden öncelikle uzmanınız iyi bir üniversiteden lisans ve yüksek lisans diplomasına sahip olması, alanında deneyim sahibi yani işin eğli olması şarttır.

Peki İzmir gibi büyük bir şehirde doğru uzmanı nasıl bulacaksınız ?

Günümüz teknonoji çağı olunca artık eskisi gibi kulaktan kulağa bir doktor , bir uzman psikolog soruşturmak yerine internet sayesinde google’da arama yaparak izmir psikolog diye yazdığınızda pek çok psikolog karşınıza çıkıyor.Ancak hangi psikoloğun sizin için uygun olup olmadığını karar vermek oldukça güç.

Hangi uzman psikolog ? Doğru seçim için nelere dikkat edilmeli ?

Öncelikle sitesine girdiğiniz uzmanın özgeçmişini eğitimini , aldığı sertifikaları , kaç yıllık bir deneyime sahip olduğuna dikkat edin.Örneğin Çocuk psikoloji konusunda bir uzman arıyorsanız o uzmanın pedogoji eğitimi alıp almadığı önemlidir.

Tüm bunlara rağmen yinede İzmir uzman psikolog için emin olamıyorsanız, tarafsız danışan görüşlerinin olduğu bir site olan tavsiyeler.com ‘a bakabilirsiniz.Uzmanımız izmir psikolog Sinem Malkoç’un web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Uzmanımız izmir klinik psikolog Sinem Malkoç Hakkında yazılan tarafsız görüşleri tarafsız danışan görüşlerini okumak için  tavsiyeler bölümüne ve https://www.tavsiyeediyorum.com/psikolog_15812_sinem_malkoc.htm tıklayınız.